Brzescy samorządowcy odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 17 kwietnia 2019 o godzinie 16:43

27.05.2019 Warszawa, Belweder. Dzień Samorządu Terytorialnego. Uwaga!!! Zdjecia pochodzace z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP moga byc wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materialow, dotyczacych dzialan Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralnosc zdjecia - w tym kadrowanie czy obrobka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjec pochodzacych z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materialach o charakterze politycznym jest zabronione.27 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda tradycyjnie już zorganizował spotkanie z samorządowcami. W tym roku odbyło się ono w Belwederze. Spotkanie to było także okazją do wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Wśród 38 odznaczonych osób z całej Polski znalazło się aż dwóch samorządowców z Brzegu. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został wieloletni starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Armin Stefański, a Srebrnym Krzyżem Zasługi wieloletni radny Rady Miejskiej Brzegu – Wojciech Komarzyński.

– Dzień Samorządu Terytorialnego to piękne święto, obchodzone z radością i dumą w Państwa wspólnotach, a zarazem jednoczące nas wszystkich. Demokracja lokalna sprawia, że obywatele mają istotny udział w pełnieniu władzy publicznej i mogą samodzielnie decydować o tym, co ich bezpośrednio dotyczy. W Polsce stanowi ona także jeden z filarów ustrojowych naszego niepodległego państwa. Jest ona wspólnym dobrem, które mądrze wykorzystujemy, aby żyć lepiej i godniej. Trzydzieści lat samorządu terytorialnego to był dla Polski dobry czas. Wierzę, że samorząd będzie się rozwijał, pracujemy nad propozycją udoskonaleń prawnych – mówił Prezydent RP Andrzej Duda, który nadał w tym szczególnym dniu odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce – Gratuluję i bardzo dziękuję Państwu odznaczonym w imieniu Rzeczypospolitej za dotychczasową służbę dla Rzeczypospolitej. Większość z Państwa usłyszała ode mnie: tak trzymać! Ponieważ pełnią Państwo ważne funkcje publiczne z wyboru mieszkańców Waszych społeczności lokalnych, regionalnych – i to jest wielka wartość. Są Państwo absolutnie – śmiało można powiedzieć – sprawdzonymi ludźmi, którzy wiele już z siebie dali dla rozwoju swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, w których Państwo służą – podkreślam to słowo: służą – obywatelom, swoim współmieszkańcom, oczywiście swoim małym ojczyznom, ale także Rzeczypospolitej Polskiej. Albowiem są one jej absolutną, nieodrywalną częścią. Bardzo serdecznie w imieniu Rzeczypospolitej za dotychczasową służbę dziękuję. I – jak powiedziałem – proszę o jeszcze. Ci, którym to powiedziałem, którzy to ode mnie usłyszeli, doskonale wiedzą, w czym rzecz.

Prezydent podkreślił jeszcze, że rok 2019 to z punktu widzenia samorządu terytorialnego w Polsce rok bardzo znaczący. To rok dokładnie stulecia wydania przez Marszałka Józefa Piłsudskiego, Naczelnika Państwa, dekretu o samorządzie miejskim – pierwszego samorządowego aktu prawnego, wydanego w II Rzeczypospolitej 4 lutego 1919 roku.
Wśród 38 odznaczonych osób z całej Polski znalazło się aż dwóch samorządowców z Brzegu. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został wieloletni starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Armin Stefański, a Srebrnym Krzyżem Zasługi wieloletni radny Rady Miejskiej Brzegu – Wojciech Komarzyński.

– Od wielu lat funkcjonuję w samorządzie lokalnym, który jest moją najbliższą Ojczyzną. Służba społeczeństwu od zawsze jest dla mnie celem nadrzędnym. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, którym odznaczył mnie Prezydent RP Andrzej Duda, jest dla mnie najwyższym wyróżnieniem. To dla mnie szczególnie ważne, gdyż zostałem odznaczony dokładnie w setną rocznicę funkcjonowania samorządu. Dziękuję. – powiedział Maciej Stefański, były starosta Powiatu Brzeskiego.

27.05.2019 Warszawa, Belweder. Dzień Samorządu Terytorialnego. Uwaga!!! Zdjecia pochodzace z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP moga byc wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materialow, dotyczacych dzialan Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralnosc zdjecia - w tym kadrowanie czy obrobka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjec pochodzacych z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materialach o charakterze politycznym jest zabronione.

27.05.2019 Warszawa, Belweder. Dzień Samorządu Terytorialnego. Uwaga!!! Zdjecia pochodzace z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP moga byc wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materialow, dotyczacych dzialan Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralnosc zdjecia - w tym kadrowanie czy obrobka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjec pochodzacych z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materialach o charakterze politycznym jest zabronione.

27.05.2019 Warszawa, Belweder. Dzień Samorządu Terytorialnego. Uwaga!!! Zdjecia pochodzace z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP moga byc wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materialow, dotyczacych dzialan Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralnosc zdjecia - w tym kadrowanie czy obrobka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjec pochodzacych z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materialach o charakterze politycznym jest zabronione.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.