Brzeski radny który chce zostać posłem, o tym jak widzi współpracę między rządem a samorządem

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 15 października 2019 o godzinie 17:23

IMG_20200417_173059Gościem Loży Radiowej na antenie Radia Opole był brzeski radny Wojciech Komarzyński, który odniósł się do kwestii współpracy samorządów z rządem. – Uważam że to kluczowy postulat, bo razem możemy więcej. Musimy uzyskiwać tzw. efekt synergii, bo razem zyskamy większe efekty niż prowadząc pewne działania samodzielnie – mówił w Loży Radiowej Wojciech Komarzyński, radny PiS z Brzegu i kandydat do Sejmu.

– Rząd na pewno jest zainteresowany tą współpracą i to nieprawda, że rząd odcina się od samorządów Wbrew temu co zarzuca nam opozycja, my wywodzimy się z samorządu i jesteśmy zainteresowani dobrą współpracą. Ona nigdy nie powinna opierać się na konfrontacji z rządem, bo wtedy cierpią mieszkańcy – ocenił gość Loży Radiowej.

Wojciech Komarzyński zwrócił uwagę, że czasami politycy mając „niesłuszne animozje idą na wojnę z rządem”. – Ja zauważam dobrą wolę współpracy. Wspólnie z innymi samorządowcami za wieloma inicjatywami lobbowałem i był z tego dobry efekt dla mojego miasta czy powiatu – mówi Komarzyński i dodaje, że chciałby pośredniczyć i reprezentować samorząd przed rządem i odwrotnie.

– Chwała tym, którzy chcą korzystać z dobrodziejstw programów ogłaszanych przez państwo. Można skupić się na wykonywaniu obowiązków radnego, ale to nigdy nie było w moim stylu, ja zawsze chciałem zrobić więcej i podejmować działania wykraczające poza moje obowiązki, które potem przynosiły dobre rezultaty – mówił gość Loży i wskazał przykład.

– Była taka sytuacja w której ówczesny starosta brzeski Maciej Stefański podnosił sprawę drugiej przeprawy mostowej. Za czasów poprzedniej ekipy to było nie do przeprowadzenia, władza była głucha na ten problem. Po zmianie władzy, starosta Stefański, dziś prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, wrócił do tematu z zapałem, choć wielu mówiło, że to niemożliwe, że nie warto jeździć i rozmawiać i że to stracony czas – mówił Komarzyński i zwrócił uwagę, ze w którymś momencie starosta zaproponował uczestnictwo w wyjazdach do ministerstwa czy do GDDKiA i reprezentowanie miasta.

– Dzisiaj widzimy, że ten pozytywny lobbing przyniósł dobry rezultat, bo odbywają się już konkretnie działania. Tworzy się studium uwarunkowań środowiskowych i technicznych i będą kolejne etapy. Więc chwała dla samorządowca, który zmobilizował drużynę i wywalczył ważną dla powiatu sprawę – podkreślił Komarzyński.

Wojciech Komarzyński

Wojciech KomarzyńskiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.