Ekologiczny sukces Brzegu!

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 2 grudnia 2012 o godzinie 18:27

oczyszczalania_zdjecie28 listopada odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej Brzegu poświęcona podsumowaniu projektu pn. „Oczyszczanie ścieków w Brzegu”. To zadanie obejmowało modernizację obiektów i urządzeń znajdujących się na terenie brzeskiej oczyszczalni ścieków, rozbudowę oczyszczalni o urządzenia gospodarki osadowej i biogazowej, modernizację stacji uzdatniania wody w Gierszowicach, a także wykonanie 260 km kanalizacji sanitarnej.

oczyszczalania_elewator

Przed rozpoczęciem uroczystej Sesji, wraz z grupą brzeskich radnych i przedstawicieli Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wizytowałem obiekty wchodzące w skład brzeskiej oczyszczalni ścieków.

oczyszczalania_zdjecie

Brzeska oczyszczalnia robi ogromne wrażenie. Jest nie tylko nowoczesna, ale i bardzo ekonomiczna. Wykorzystanie biogazu pozwala na pokrycie blisko 70% energii potrzebnej do jej funkcjonowania. Niejedno miasto może nam pozazdrościć wdrożenia takiej innowacyjności. Wartość tego zadania wynosiła prawie 29 mln. Euro, przy czym projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach ISPA/Fundusz Spójności.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.