Inwestujemy w Brzeg

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 23 sierpnia 2012 o godzinie 18:53

gimnazjum_olawskaBudżet uchwalony na 2012 rok zakłada, aż 18,5 miliona wydatków inwestycyjnych i wiele wskazuje na to, że większość zaplanowanych inwestycji zostanie zrealizowana. To znak i efekt dobrej współpracy pomiędzy Radnymi i Burmistrzem miasta. Aktualnie dobiega końca rewitalizacja przestrzeni miejskiej, która obejmuje generalny remont dróg w centrum miasta i budowę turystycznej przystani rzecznej. Istotnym jest tu fakt, że projekt ten w znacznej części jest dofinansowany przez Unię Europejską.

rewitalizacja_miasta

Swój dawny blask za sprawą generalnych remontów doczekały się również budynki użyteczności publicznej, przede wszystkim brzeskie szkoły i przedszkola. Przedsięwzięcie to przysporzy miastu nie tylko walorów estetycznych, ale przede wszystkim sporych oszczędności wynikających z równoległej termomodernizacji tych obiektów.

gimnazjum_olawska

Modernizacji doczekało się również miejskie oświetlenie, wiele gminnych lokali, a także staw rekreacyjny w Parku Wolności. To tylko niektóre inwestycje, a przecież jeszcze wiele przed nami!

panorama_przystaniDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.