Radny interweniował w sprawie chemikaliów w Ministerstwie Środowiska

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 30 marca 2017 o godzinie 20:11

IMG_20170227_112913W ubiegłym tygodniu inspektorzy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Opolu dopatrzyli się wycieku niebezpiecznych substancji na nielegalnym składowisku w Pogorzeli. Kilka dni później strażacy ujawnili rozszczelnienie zaworu zbiornika z chemikaliami w Brzegu. Niestety, zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców cały czas wzrasta, dlatego niektórzy postanowili interweniować w instytucjach rządowych.

IMG_20170227_112913

– Spotkałem się z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska, którym w sposób szczegółowy przedstawiłem sprawę Brzegu i Olszanki. Oczywiście prosiłem, aby resort podjął interwencję i nadzór nad tą sprawą. Zapewniono mnie, że takie działania zostaną przeprowadzone w instytucjach wojewódzkich odpowiedzialnych za ochronę środowiska – informuje Wojciech Komarzyński.

– Niezależnie od tego służby prawne w ministerstwie zostaną poproszone o przedstawienie opinii prawnych, które mogłyby pozwolić gminom na niezwłoczne usunięcie zagrożenia. Nie możemy siedzieć w tej sprawie bezczynnie – dodaje radny miejski.

źródło: Panorama PowiatuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.