Radny interweniował w sprawie drugiej przeprawy mostowej

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 16 lipca 2016 o godzinie 20:48

a-adamczykW sobotę, 2 lipca odbył się kongres krajowy Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego radny Brzegu Wojciech Komarzyński miał okazję spotkać się z najważniejszymi osobami w państwie i podjąć najważniejsze tematy dla powiatu brzeskiego.

Moja obecność na kongresie była okazją do odbycia wielu spotkań z najważniejszymi osobami w państwie; z panią premier Beatą Szydło i większością ministrów jej rządu. Starałem się wykorzystać ten czas, jak najlepiej się dało, przede wszystkim na rzecz naszego miasta – mówi Wojciech Komarzyński.

Samorządowiec spotkał się m.in. z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem, z którym rozmawiał na temat konieczności budowy drugiej przeprawy mostowej Brzegu.

– Rozmowa była bardzo obfita w rzeczowe argumenty. Podkreśliłem, że największą wadą układu komunikacyjnego miasta jest tylko jeden ciąg drogi krajowej w kierunkach północ-południe oraz tylko jedna przeprawa mostowa przez Odrę i jej kanał żeglowny. Taki stan stwarza istotne zagrożenie w sytuacjach kryzysowych jak np. powódź, wypadek, czy uszkodzenie istniejącego mostu, a w efekcie całkowity paraliż układu komunikacyjnego – tłumaczy Komarzyński.

Przypomnijmy, że Brzeg czeka na drugą przeprawę mostową od wielu lat. Pomimo zgodności i zjednoczenia samorządowców, wojewody i wielu parlamentarzystów, wciąż nie udało się zrealizować ważnej dla miasta i całego regionu inwestycji. Droga krajowa 39 przebiega przez centrum Brzegu, którego kamienice i renesansowy ratusz znajdują się w ścisłym rejestrze zabytków. Prowadzi to do degradacji zabytkowej struktury miasta.

– Brak obwodnicy północ-południe i alternatywnej przeprawy mostowej spowoduje w relatywnie niedługim czasie znaczne przekroczenia obciążenia ruchem na obecnej drodze krajowej 39 w Brzegu. W tej sprawie pozostaję z panem ministrem w kontakcie – deklaruje Wojciech Komarzyński i dodaje – Jestem bardzo wdzięczny i dziękuję członkom brzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie przewodniczącemu Maciejowi Stefańskiemu, za wybór mojej osoby, jako delegata z powiatu brzeskiego na to ważne wydarzenie.

g-wisniowska

m-morawiecki

a-adamczykDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.