Rok dobrej zmiany w ARiMR

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 16 grudnia 2016 o godzinie 19:08

agro-kurierOstatni rok to czas wielkich zmian w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To czas, w którym kierownico agencji nareszcie zaczęło zajmować się rolnikami, a nie samymi sobą, w którym uproszczono procedury, w którym najszybciej w historii wypłacono zaliczki dopłat bezpośrednich, w którym zamiast zakupu gadżetów z diamentami dla kadry kierowniczej wyposażono wiejskie szkoły w materiały edukacyjne, a strażackie remizy w sprzęty ratownictwa medycznego. To czas intensywnej, ale bardzo satysfakcjonującej pracy. To dziesiątki spotkań, zarówno z rolnikami, jak i przedstawicielami innych instytucji, czy władz lokalnych. To także dziesiątki wydanych decyzji i udzielonych dotacji. To w końcu czas wielu publicznych i medialnych wystąpień, a także szkoleń z nadchodzących naborów. Każdy dzień przynosi kolejne sprawy, z którymi wraz z bardzo solidnie pracującym zespołem przychodzi mi się zmierzać. Jestem dumny, że stałem się częścią dobrej zmiany w opolskim rolnictwie. Podsumowując mijający rok posilę się materiałami z mediów.

TVP 3 Agro Kurier: Nowe nabory wniosków w ARiMR

Radio Opole

zaliczkizapowiedz

Radio Doxa

doxakredytyidoplaty

Radio Opole

nieoprocentowanepozyczki

TVP 3 Agro Kurier: ARiMR wypłaciła zaliczki dopłat bezpośrednich

Radio Opole

zaliczkiwyplacone

Radio Doxa

doxaprzekazaniegospodarstw

Radio Opole

grupyproducentow

TVP 3 Agro Kurier: Biura ARiMR przyjazne rolnikom

Radio Opole

przekazaniegospodarstwa

Radio Opole

punktyinformacyjne

 

 

Panorama Powiatu: Rzecznik powiatu rezygnuje z funkcji i przechodzi do ARiMR

DSC_0012MODPo sześciu latach pracy w Starostwie Powiatowym, Wojciech Komarzyński przechodzi do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARiMR to instytucja płatnicza powołana do wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, szczególnie poprzez realizację dopłat bezpośrednich, a także innych instrumentów wsparcia.

Podejmuję nowe wyzwanie, mając pewne koncepcje i plany, które pozwolą na sprawne zarządzanie jednostką w Prudniku, a tym samym na udzielanie kompleksowej pomocy dla rolników – tłumaczy nowy kierownik prudnickiego Biura Powiatowego ARiMR.

Wojciech Komarzyński ukończył studia magisterskie z zakresu zarządzania w administracji publicznej. Od 2009 roku pracował w Starostwie Powiatowym, gdzie ostatnio pełnił funkcję rzecznika prasowego. Wcześniej zajmował się zamówieniami publicznymi. Na swoim koncie zawodowym ma również dwuletni staż w wydziale zajmującym się pozyskiwaniem środków unijnych.

Młody samorządowiec od 2010 roku zasiada w Radzie Miejskiej Brzegu. W latach 2010-2014 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska, a od 2014 roku jest przewodniczącym Komisji Budżetu Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego przy Radzie Miejskiej. W 2011 roku brał udział w obradach Wojewódzkiej Konferencji Rolnej. W tym samym roku był jednym ze sprawozdawców rezolucji w sprawie dopłat bezpośrednich. Wojciech Komarzyński poruszał tematykę rolną podczas kampanii w wyborach parlamentarnych w 2015 roku, w których zdobył 2.300 głosów.

Kończę trwającą ponad 6 lat pracę w Starostwie Powiatowym w Brzegu. Dziękuję kierownictwu i wszystkim pracownikom Starostwa, dziennikarzom i przedstawicielom mediów, z którymi w ostatnim czasie dane mi było współpracować. To bardzo ważny czas w moim życiu. Czas pełen doświadczeń i współdziałania ze wspaniałymi ludźmi – dodaje na koniec Wojciech Komarzyński.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.