Wojciech Komarzyński: „Nie pozwolimy na likwidację oddziałów BCM”

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 30 września 2019 o godzinie 16:57

Komarzyński-KopiowanieMiejski radny i kandydat na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zapytał władze powiatu brzeskiego o los szpitala. Wojciech Komarzyński obawia się, że starosta i zarząd będą chcieli wrócić do planów likwidacji niektórych oddziałów BCM po wyborach.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zostały opublikowane materiały sesyjne na Radę Powiatu Brzeskiego. Wśród nich znajdował się program naprawczy BCM przygotowany przez dyrektora placówki Kamila Dybizbańskiego. Dokument uwzględnia m.in. likwidację oddziału psychiatrycznego, laboratorium bakteriologicznego oraz nocnej i świątecznej opieki medycznej w Grodkowie. Z takim pomysłem nie zgadzają się nie tylko mieszkańcy, ale również lokalni samorządowcy, środowisko medyczne, radni opozycji, a nawet niektórzy radni koalicji rządzącej powiatem. Ostatecznie na sesji Rady Powiatu Brzeskiego starosta Jacek Monkiewicz złożył wniosek formalny o usunięcie z porządku obrad punktu dotyczącego procedowania nad kontrowersyjnym planem.

– Do koalicji rządzącej powiatem PO-PSL musi wypłynąć bardzo ważna informacja: nie pozwolimy na likwidację, pod przykrywką restrukturyzacji, kluczowych oddziałów szpitala. BCM przez ostatnie lata został zmodernizowany, bardzo dobrze wyposażony w sprzęt, zainwestowano wiele milionów. Poprzedni starosta i Zarząd Powiatu dbali o szpital jak tylko mogli, dopłacali do szpitala, utrzymywali nawet nierentowne oddziały dla dobra mieszkańców – mówił na ostatniej briefingu prasowym Wojciech Komarzyński.

Radny miejski zadał także władzom powiatu pytanie. – Na ostatnią sesję powiatu przygotowano już uchwałę związaną z przyjęciem proponowanego planu restrukturyzacji, który zakładał właśnie likwidację poszczególnych oddziałów. Uważam, że w panice przedwyborczej wycofano ten projekt uchwały, dlatego mam pytanie do władz powiatu, szczególnie do kandydatki w wyborach parlamentarnych Koalicji Obywatelskiej i do pana starosty: Czy ten projekt uchwały wróci po wyborach? Mieszkańcy oczekują takich deklaracji – uważa Komarzyński.

Dodajmy, że podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Brzeskiego mówiono również o złożonych wypowiedzeniach przez kadrę medyczną oddziału chorób wewnętrznych. Dyrektor placówki potwierdził te informacje i zaznaczył, że problem kadrowy dotyczy także innych oddziałów.

Komarzyński-KopiowanieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.