Wojciech Komarzyński: „Projekt przeprawy mostowej to realna inwestycja”

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 17 września 2019 o godzinie 17:03

wojtek-komarzyński-przeprawa-mostowa-2019-brzeg24Dzisiaj (17.09) podczas kolejnej konferencji prasowej Wojciech Komarzyński mówił o przeprawie mostowej, jak ważna jest to inwestycja dla mieszkańców Brzegu oraz sąsiadujących w pobliżu gmin. – „Dziś o przeprawie mostowej nie mówimy już w kategoriach obietnic, czy spekulacji, ale o konkretnej inwestycji w początkowej fazie jej realizacji” – rozpoczął kandydat do Sejmu RP.

– Należy podkreślić, że o ile dużo się o niej mówiło od lat, to skuteczne i realne działania zostały podjęte w 2015 r., po zmianie rządu, kiedy to ówczesny starosta Maciej Stefański wraz z wojewodą Adrianem Czubakiem podjęli dobrze rozumiane lobby w tej sprawie. Czuję ogromną satysfakcję, że mogłem uczestniczyć w części z tych rozmów w GDDKiA i Ministerstwie Infrastruktury. Jednym głosem podkreślaliśmy, jak ważna jest to inwestycja dla powiatu Brzeskiego i całego regionu. Te działania przyniosły skutek, dzisiaj opracowywane jest studium uwarunkowań technicznych, ekonomicznych i środowiskowych tej inwestycji. To nastąpiło po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu, który powiedział wówczas, że „Brzeg doczeka się długo oczekiwanej inwestycji przeprawy mostowej” – powiedział Wojciech Komarzyński, kandydat na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Dla przypomnienia, umowa na prace projektowe studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego obwodnicy Brzegu wraz z przeprawą mostową została podpisana w kwietniu tego roku. Już po jej podpisaniu pojawiły się wątpliwości mieszkańców z gminy Lubsza. Dwa miesiące później rozpoczęli blokadę drogi krajowej 39 w ramach protestu przeciwko pomięciu ich miejscowości w planach budowy obwodnicy Brzegu. Także do tego wątku odniósł się Wojciech Komarzyński.

– Drugim bardzo ważnym wątkiem w tej sprawie są postulaty mieszkańców z miejscowości Lubsza. Wczoraj (16.09) spotkałem się z wójtem i mieszkańcami tej gminy. Zadeklarowałem, że w przypadku wyboru mnie na posła Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach parlamentarnych, pierwsze kroki skieruję do Ministerstwa i GDDiK. Takie działania mogą być o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze z pozycji parlamentarzysty. Wiem, jakie niepokoje panują wśród mieszkańców Lubszy. Chcemy, aby ta inwestycja została zaprojektowana z uwzględnieniem ich oczekiwań. Dlaczego dziś o tym mówię, skoro jest to już inwestycja w trakcie realizacji. Chciałbym być gwarantem jako parlamentarzysta skutecznej i zgodnej z harmonogramem realizacji tego zadania, aby żadnemu parlamentarzyście z opozycji nie przyszło do głowy bojkotowanie tego projektu. To zawsze będzie moje oczko w głowie, jako parlamentarzysty z Brzegu – dodał Komarzyński.

wojtek-komarzyński-przeprawa-mostowa-2019-brzeg24Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.