Wojciech Komarzyński przedstawia swoje kolejne zobowiązania wyborcze

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 10 września 2019 o godzinie 17:05

Screenshot_2019-09-11-03-36-40~2Jak co tydzień, we wtorek (10.09) odbyła się kolejna konferencja kandydata na posła Wojciecha Komarzyńskiego. Tym razem kandydat PiS do Sejmu RP zaprosił dziennikarzy pod brzeski ratusz i mówił o biurze „Pomocy prawnej dla Mieszkańców”. Komarzyński tłumaczył m.in. zakres działalności oraz powody, dla których takie biuro powinno powstać.

– Jeżeli w zbliżających się wyborach mieszkańcy powierzą mi sprawowanie funkcji parlamentarzysty, to deklaruję, że w naszym mieście, a także w Namysłowie i w wielu innych lokalizacjach, które rozważam, powstanie poselskie biuro pomocy prawnej. Takie biuro nie funkcjonuje w Brzegu i okolicach od wielu lat, a zapotrzebowanie na tego typu placówkę jest bardzo duże. Od dziesięciu lat, pełniąc funkcję miejskiego radnego, przekonuję się z jak wielkimi problemami zmagają się nasi mieszkańcy. To są problemy natury prawnej pomiędzy instytucjami, a także podmiotami prywatnymi, które wykorzystując nieświadomość ludzi często wprowadzają w błąd i żerują na ludzkiej krzywdzie – powiedział kandydat na posła, Wojciech Komarzyński. Zapewniał też, że chce pomagać osobom pokrzywdzonym przez prywatne podmioty, co zdarza się bardzo często.

– Chcemy pomagać takim osobom, bo tak rozumiemy naszą misję funkcjonowania w życiu publicznym. W przypadku powierzenia mi funkcji parlamentarzysty na pewno to zrealizujemy w ramach funkcjonowania poselskiego biura interwencyjnej pomocy prawnej. Przy tej okazji warto podkreślić, że nasza formacja działa nie tylko interwencyjnie, ale także prewencyjnie. Przykładem jest ustawa antylichwiarska, czy też generalnie wypowiedzenie wojny wszelkiego rodzaju nieuczciwym podmiotom – dodał Komarzyński.

Dla przypomnienia, w zeszłym tygodniu Wojciech Komarzyński był w Skarbimierzu i między innymi dementował nieprawdziwe informacje rozpowszechniane przez wójta Andrzeja Pulita, dotyczące rzekomego poparcia przez Prawo i Sprawiedliwość łączenia Gminy Skarbimierz z Brzegiem. Towarzyszył mu poseł PiS Jerzy Naszkiewicz, który odniósł się do problemów związanych z edukacją w gminie Skarbimierz.

Screenshot_2019-09-11-03-36-40~2Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.