Wojciech Komarzyński w Brzegu przedstawił „Piątkę na rzecz bezdomnych zwierząt”

Dodane przez Wojciech Komarzyński dnia 1 października 2019 o godzinie 16:53

piątka-komarzyńskiego-2019-brzeg24-konferencja-październikKandydat na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, przed schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Brzegu, zaprezentował dzisiaj (1.10) wśród swoich kolejnych propozycji programowych tzw. „Piątkę Komarzyńskiego na rzecz bezdomnych zwierząt”.

– Problemem opieki nad bezdomnymi zwierzętami zajmowałem się jako radny przez wiele lat. Zawsze był to dla mnie bardzo ważny temat. Podejmowałem wszelkie możliwe działania, aby opieka nad bezdomnymi zwierzętami w naszym mieście była na jak najwyższym poziomie. Dostrzegam wiele problemów, także ustawowych. Dzisiaj chcę przedstawić mocno przedyskutowaną z organizacjami zajmującymi się bezdomnymi zwierzętami „Piątkę Komarzyńskiego na rzecz bezdomnych zwierząt”. Jest to pięć propozycji, które mają w legislacji poprawić ich sytuację – powiedział na wstępie kandydat na posła z Brzegu, Wojciech Komarzyński.

Kandydat do sejmu mówił między innymi o:

1. Skutecznych przepisach dot. sterylizacji. Jak zapewniał kandydat na posła, takie już istnieją, ale są nieskuteczne. W wielu gminach wygląda to tragicznie, sterylizacja nie przebiega tak jak powinna, przez co bezdomność wzrasta. Jak przekonuje Komarzyński, mają temu pomóc nowe przepisy.

2. Skutecznej promocji adopcji bezdomnych zwierząt. Gminy porzucają taki projekt, co wiąże się ze zmniejszoną adopcją zwierząt. Zdaniem kandydata skuteczny będzie obowiązek zagwarantowany przez prawo dla każdej z gmin.

3. Obowiązku znakowania i rejestracji zwierząt. Ten postulat ma zapobiec porzucaniu zwierząt, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, który ma nałożyć na właścicieli czworonogów obowiązek chipowania zwierząt. Ma to zapobiec procederowi porzucania pupili przez ich właścicieli.

4. Zaostrzeniu kar za znęcanie się i złe traktowanie zwierząt. Form znęcania się nad zwierzętami jest całe mnóstwo. Sposobem na walkę z tym, według Komarzyńskiego, ma być zaostrzenie kar i mocniejsze ich egzekwowanie od właścicieli, którzy dopuszczają się przemocy i popełniają przestępstwa wobec zwierząt.

5. Standaryzacji opieki weterynaryjnej. Komarzyński zapewnia, że na mapie Polski znajdą się gminy, które odbiegają od cywilizowanych warunków. Często dotyczy to zwierząt bezdomnych, które uległy nieszczęśliwym wypadkom, a warunki w których są leczone dalece odbiegają od takich jakie powinny być im przyznane. Wszystko miałoby zostać skonsultowane z ekspertami i lekarzami weterynarii.

Wszystkie pięć propozycji zostało przygotowane po konsultacjach ze specjalistami i osobami, które opiekują się bezdomnymi zwierzętami i działają na rzecz polepszenia ich bytu. Jak przekonuje Komarzyński, w przypadku wyboru na posła, będzie starał się o poprawę losu bezdomnych czworonogów w drodze implementacji odpowiednich przepisów.

piątka-komarzyńskiego-2019-brzeg24-konferencja-październikDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.